Styl hampton - niech Twój dom stanie się willą!

  • 23.11.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Styl hampton - niech Twój dom stanie się willą!
Styl nadmorskich luksusowych willi, które zachwycają jednocześnie wyrafinowanym stylem i targaną morską bryzą estetyką domku na plaży. Jak zestawiać meble w stylu hampton, aby powstały z nich miraż był odzwierciedleniem amerykańskiego snu?

Dualizm rzeczy

Na czym opiera się styl hampton? Na wygodzie i przytulności. Stonowana paleta barw, przyjemne w dotyku tkaniny oraz komfortowo zaprojektowane meble z naturalnych materiałów takich jak drewno czy wiklina. Ale to tylko jedna strona medalu. Wnętrza utrzymane w tej estetyce łączą dwie z pozoru sprzeczne tendencję. Mianowicie otrzymujemy mieszankę wyrafinowanego, bogatego stylu połączonego z klimatem domku nad morzem. Czy to może się udać?

Pomieszczenia urządzone są z rozmachem. Pokój dzienny z przeszklonym wyjściem na taras, bądź patio, zdaje się być naturalnym przedłużeniem części mieszkalnej. W salonie centralne miejsce zajmuje rozłożysta sofa. Musi być na tyle duża, by pomieściła wszystkich domowników. Aby wnętrze zachowało swój beztroski, wakacyjny klimat, warto wprowadzić do niego elementy z wikliny, rattanu i drewna. Najlepiej w białym kolorze. Dlatego obok stylowego wypoczynku, np. ze skóry, znajdzie się miejsce dla bujanego fotela, czy rattanowej sofy.

Stylowe dodatki

Estetykę pomieszczenia uzupełniają dodatki wykonane z najwyższej jakości tkanin, takich jak: bawełna, jedwab czy len. Dzięki temu wypoczynek na kanapie będzie znacznie przyjemniejszy, jeśli będziemy mieli do dyspozycji stylowe poduszki, narzuty i pledy. Zasłony powinny być lekkie i sięgać aż do ziemi. Poruszane wiatrem, przywołują na myśl morskie fale.

Należy pamiętać, że styl hampton ceni motywy marynistyczne. Muszelki, rozgwiazdy, dekoracje z sieci rybackich czy lin żeglarskich, pasiaste biało-niebieskie tkaniny, czy ramki ze zdjęciami, upamiętniające udane wakacje są tu jak najbardziej na miejscu. Dlatego kolorystyka pomieszczeń akceptuje zarówno pastelowe kolory, jak i granaty, czerwienie i turkusy.

Miraż, czyli wakacyjny glamour

Czymże jednak byłaby przestrzeń w stylu amerykańskim, gdyby nie posiadała pewnych ekstrawaganckich elementów? Zabawa konwencjami, łączenie pozornie niepasujących do siebie przedmiotów i akcesoriów są wpisane w meble w stylu hampton. Stąd obok lekkiego, letniskowego wyposażenia znajdzie się miejsce dla luksusowych przedmiotów, wykonanych ze szlachetnych materiałów. Wiklinowe bujane krzesło znajdziemy w towarzystwie tapicerowanego fotela czy też kryształowych żyrandoli, kolonialnego stolika, stylowego podnóżka i szklanej gabloty. To detale, które nie pozwalają zapomnieć o tym, że jest to przestrzeń ukształtowana przez dobrze wykształcony smak.

Styl new hampton, wbrew pozorom, można stworzyć w każdym wnętrzu. Dzięki temu, że budują go eklektyczne elementy, możemy pozwolić sobie na przeplatanie stylowych mebli, z mniej formalnymi akcesoriami morskimi, które nie tylko dodadzą świeżości, ale również sprawią, że wnętrze nabierze przytulności i charakteru. Należy tylko dobrze wyważyć proporcje, aby nasz dom nie przechylił się ani na stronę zbytniego snobizmu, ani błahość domku letniskowego. Wejdź na stronę BlackBearHouse.pl i sprawdź także znajdujące się tam meble eichholtz!

Grupa Tipmedia
Podziel się: