Jak się zabezpieczyć przed oszustami i złodziejami?

  • 23.11.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Jak się zabezpieczyć przed oszustami i złodziejami?

We współczesnym świecie, na niczego nie spodziewających się ludzi czai się wiele niebezpieczeństw. Oszuści i złodzieje wypatrują tylko okazji, by skorzystać na naszej nieuwadze i wzbogacić się naszym kosztem. W jaki sposób możemy się przed nimi zabezpieczyć? Czy będzie to nas drogo kosztowało? I wreszcie, czy pomogą nam w tym ukryte kamery?

 

Kradzieże pod nieobecność domowników

 

Wyjeżdżając na urlop, w delegację, czy nawet w biały dzień do pracy, pozostawiamy nasz dom bez opieki. Może on się wtedy stać łupem pospolitych złodziei. Współczesne, dobrze zorganizowane szajki przygotowują się do włamania tygodnie, czy nawet miesiące wcześniej. To sprawia, że doskonale znają nasze nawyki oraz tryb pracy. Ewentualną kradzież planują więc z dużym wyprzedzeniem i są do niej świetnie przygotowani. Przy współczesnym poziomie rozwoju techniki, złamanie nawet najbardziej zaawansowanych technologicznie zabezpieczeń, to tylko kwestia czasu. Złodzieje korzystają z najnowocześniejszego sprzętu. Nigdy nie będziemy w stanie się przed nimi w stu procentach zabezpieczyć. Możemy jednak zastosować takie środki ostrożności, aby nawet po włamaniu móc możliwie jak najszybciej odnaleźć złodziei i odzyskać chociaż część skradzionego mienia. Chodzi tu oczywiście o ukryte kamery. Ich instalacja pozwala na ciągłe monitorowanie zabezpieczonego terenu. W przypadku włamania i kradzieży, może nie będziemy mogli im zapobiec, ale przynajmniej będziemy mogli wskazać ewentualnego sprawcę.

 

Jesteś w ukrytej kamerze

 

Oprócz obserwacji domostwa, ukryte kamery mogą być przydatne również w innych sytuacjach, kiedy jesteśmy narażeni na kradzież lub oszustwo. Mikro kamery zainstalowane w samochodzie umożliwiają (podobnie jak to miało miejsce w przypadku domu) podgląd do wnętrza pojazdu. W przypadku, gdy mamy podejrzenie, że przy naszym aucie ktoś majstrował, możemy zwyczajnie sprawdzić zapis kamery umieszczonej na przykład w niepozornym breloczku na klucze. Taki gadżet pozwala na rejestrowanie zarówno obrazu, jak i dźwięku nawet do siedemdziesięciu minut!

 

Okulary na oszusta

 

Ukryte kamery to urządzenia detektywistyczne, które pokazują swoją przydatność nie tylko w przypadku ewentualnego ryzyka kradzieży. Również w codzienności zawodowej tego typu gadżety mogą okazać się młotem na oszustów. Jeśli mamy podejrzenia, że nasi kontrahenci nie są wobec nas do końca uczciwi, szef nie ma zamiaru dotrzymać danej obietnicy albo kierowca ma zamiar wyprzeć się spowodowania stłuczki, wystarczy założyć niepozorne okulary, wyciągnąć klucze z breloczkiem, albo podłączyć telefon do ładowarki. Tak, dobrze się domyślacie. W każdym z tych zwyczajnych zdawałoby się przedmiotów znajduje się ukryta kamera, za pomocą której możemy nagrywać obraz w jakości Full HD. Część tych gadżetów pozwala nawet na streaming obrazu na żywo przy pomocy połączenia Wi-Fi.

 

Złodzieje i oszuści zazwyczaj używają najnowszej technologii, by nas zwieść i obłowić się naszym kosztem. Jednakże po(d)stęp jest bronią obosieczną i możemy go wykorzystać do zdemaskowania nieuczciwych osób

Grupa Tipmedia
Podziel się: