Projekt ogrodu zimowego– jaką firmę wybrać?

  • 22.11.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Projekt ogrodu zimowego– jaką firmę wybrać?
Projekt ogrodu zimowego – jaką firmę wybrać? Dobry projekt to połowa sukcesu. Ale zanim ten projekt powstanie, trzeba wybrać firmę, która nam go wykona. Czym się kierować? Jak wybrać tę właściwą? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.

Ogród zimowy – natura na wyciągnięcie ręki

Ogród zimowy to miejsce z którego możemy korzystać przez cały rok. Kusi bliskością natury, jednocześnie chroniąc nas przed jej kapryśną stroną. Zarówno w dzień jak i w nocy, niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych mamy swój azyl, skrawek przestrzeni, doskonałe miejsce by się wyciszyć i odstresować.

Zimą wśród zieleni

Ogród zimowy oprócz walorów rekreacyjno-zdrowotnych ma również drugi wymiar. Estetyczny. To miejsce, które może wzbogacić bryłę naszego domu z architektonicznego punktu widzenia. Tym bardziej, że oranżerię można dobudować do już istniejącego budynku, przekształcić werandę lub taras. Niekiedy zimowy ogród stanowi integralną część projektu domu. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. Wiele zależy od architekta, który może sprawić, że niezależnie od momentu w którym dobudowana została oranżeria, obiekt będzie stanowił spójną całość. Gdy budujemy ogród od podstaw w pierwszej kolejności należy wybrać odpowiednią lokalizację.Gdy umiejscowimy ją od południa będziemy mogli cieszyć się promieniami słońca właściwie przez cały rok, od zachodu – spędzimy tam magiczne popołudnia i wieczory.

Ogród zimowy, czyli profesjonaliści w natarciu

Profesjonalna firma, zatrudniająca doświadczonych fachowców pomoże nam wybrać optymalną lokalizację oraz będzie służyła radą podczas doboru poszczególnych elementów. Żeby jednak wybrać odpowiednia firmę, sami musimy wyposażyć się w garść podstawowych informacji. Dzięki temu, będziemy mogli zweryfikować informacje podawane przez potencjalnych wykonawców projektu.

Fundamentalna sprawa

Jak wiadomo, fundamenty to podstawa. Muszą być solidne. Tym bardziej, że będzie na nich spoczywała cała konstrukcja oranżerii. Już na tym etapie warto rozważyć na jaki typ ogrzewania się decydujemy.

Oprócz tego musimy zadbać o to, by wszystkie elementy były wykonane z najwyższej jakości materiałów. W końcu będzie to pomieszczenie do którego często będziemy zaglądać, dlatego musi być przystosowane do zmiennych warunków atmosferycznych (szczelne okna, spadzisty dach – aby nadmiar śniegu nie zawalił konstrukcji itp.).

Oaza spokoju czy roślinności?

Wiele osób buduje ogród zimowy z myślą o hodowli kwiatów, którymi będą mogli się cieszyć przez cały rok. Jak wiadomo, pielęgnacja roślin wpływa na nas odprężająco. Obcowanie z naturą ma udowodnione właściwości terapeutyczne.  A dzięki temu, że aby znaleźć się w ogrodzie nie musimy wychodzić z domu, łatwiej jest nam o nie dbać.

Niektórzy organizują w oranżerii jadalnię, salon lub domowe biuro, by jak najczęściej korzystać z uroków bujnej fauny rozwijającej się pod naszym dachem.

Niezależnie od pobudek jakie nami kierują, każdy powód jest dobry, by zrobić coś dla siebie i zadbać o swój komfort psychiczny. Wyposażeni w elementarną wiedzę na temat budowy ogrodu zimowego, możemy zacząć szukać firmy, która pogodzi nasze oczekiwania z wymogami praktycznymi. 

Po więcej informacji w tematyce ogrodów zimowych zapraszamy na stronę producenta Winter-Gardens.pl

Grupa Tipmedia
Podziel się: